Servis klimatizací

Autoklimatizace Ústí nad Labem

V současné době je autoklimatizace, pro své vlastnosti, již běžnou součástí výbavy téměř každého vozu. V autě trávíme čím dál tím více času a zvláště v letních měsících je autoklimatizace vítaným společníkem na našich cestách. Osvědčí se nejen v létě, kdy vozidlo příjemně vychladí, ale také v zimních měsících, kdy vůz odvlhčí.

V našem autoservisu APR-CZ nabízíme služby týkající se pneuservisu a rychloservisu, tuningu, servisu a oprav autoklimatizace. Bude Vám tak stačit navštívit jen náš servis a o Vaše auto se kompletně postaráme. Práci provádíme rychle, kvalitně a za dobrou cenu. Pro stálé zákazníky máme připraveny firemní slevy a různé výhody, které jistě oceníte.

Zajistíme Vám veškerý servis autoklimatizace od jednoduchých úkonů, až po náročnější opravy. Plníme klimatizace do všech typů vozidel včetně nákladních.

Poskytujeme servis:
plnění autoklimatizace
údržba a čištění autoklimatizace
dezinfekce autoklimatizace
opravy autoklimatizace

Pro správnou funkci autoklimatizace je potřeba provádět pravidelné kontroly alespoň po dvou letech. Chceme-li, aby nám systém co nejdéle a nejlépe sloužil, je náležitá péče spojená s údržbou naprostým základem pro kvalitní a dlouhodobou funkci systému.

Vyčištění a znovu naplnění autoklimatizace Vám přinese:

 • interiér vozidla bez plísní a bakterií
 • vyšší výkon a větší efektivitu samotné klimatizace
 • čistý vzduch bez zápachu uvnitř vozidla

Údržba autoklimatizace by se měla provádět každý rok před zahájením sezóny. Preventivní kontrolou množství chladiva předcházíte nepříjemným komplikacím v letních měsících.

Věnujte servis autoklimatizace v Ústí nad Labem jako dárek svým přátelům. V našem autoservisu můžete zakoupit dárkové certifikáty na veškeré služby našeho servisu.

Plnění a údržba autoklimatizace

Protože autoklimatizace je plnohodnotná součást automobilu, je důležité se o ní správně starat a udržovat jako jiné díly Vašeho vozu. Z každé autoklimatizace, u nových vozů nevyjímaje, dochází během roku k úniku chladící kapaliny, přičemž dochází ke snížení chladícího výkonu. To vede ke zvýšenému opotřebení některých dílů klimatizace.

 

Základní údržba autoklimatizace:
 • recyklace a plnění chladiva
 • zkouška těsnosti klimatizace
 • dezinfekce výparníku
 • výměna pylového filtru

Čištění a plnění autoklimatizace provádíme na profesionálních automatických zařízeních. Tento plně automatický přístroj odsaje veškerou starou chladící kapalinu a zbaví tak systém mechanických nečistot a nežádoucí vlhkosti. Poté provedeme vakuaci a zkoušku těsnosti klimatizace. Na závěr doplníme olej, který se rozptýlí v chladícím médiu a je důležitý na promazání kompresoru.

» BEZ PRAVIDELNÉ ÚDRŽBY VAŠE AUTOKLIMATIZACE NEBUDE SPRÁVNĚ FUNGOVAT «

Autoklimatizace Ústí nad Labem – Vaše auto, naše starost.

Je důležitá dezinfekce autoklimatizace?

Dezinfekce autoklimatizace je jednou z důležitých součástí v péči o klimatizaci. V důsledku prudkého ochlazení vzduchu se na výparníku kondenzuje vlhkost. Ta vytváří ideální prostředí pro tvorbu plísní a bakterií. Tyto mikroorganismy jsou pro lidský organismus samozřejmě nevhodné a bývají zdrojem zápachu a alergií.

Proces dezinfekce autoklimatizace:
 • dovnitř vozu se umístí rozprašovač naplněný roztokem
 • rozprašovač rozptýlí po celém interiéru jemnou mlhovinu, která obsahuje desinfekční látku
 • přibližně po 15 minutách působení tato látka zničí veškeré pyly a bakterie
 • po dezinfekci je uvnitř vozu příjemná vůně

Bohužel vzniku bakterií se nedá zabránit a tak je doporučeno provést dezinfekci autoklimatizace 1x za rok.

 

Opravy autoklimatizace

Opravám klimatizace lze předcházet pravidelnou údržbou. Pokud už nějaké problémy nastanou, je třeba nejdříve přesně identifikovat závadu pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Proto je důležité se svěřit odborníkům s dostatečnými zkušenostmi a vybavením.

Nejběžnější závady autoklimatizace:

 • Nedostatek chladícího média

Přirozený únik chladicího média o 5-10 % ročně snižuje účinek chlazení. Někteří výrobci uvádějí jako přijatelný únik až 25% hmotnosti chladiva ročně. Z toho plyne účelnost preventivních prohlídek, kde Vám odborníci zkontrolují zda je Vaše autoklimatizace funkční.

Pokud Vaše klimatizace v autě nefunguje správně, nechladí nebo se její účinnost snižuje, na vině je s největší pravděpodobností únik chladiva z okruhu. V takových případech se musí nejprve zjistit přesné místo úniku média z autoklimatizace a až po jeho utěsnění je možné začít plnění klimatizace chladícím médiem.

 • Závady kompresorů autoklimatizace

U kompresoru dochází k opotřebení vlivem tření. Toto opotřebení také urychluje nesprávné množství a vazkost speciálního oleje. Při výměně jakékoliv součásti chladícího okruhu autoklimatizace je nutné doplnit určité množství oleje, aby nedošlo k poškození kompresoru.

 • Znečištěný výparník autoklimatizace

Projevuje se sníženou účinností a zvláště nepříjemným zápachem při provozu. Předejít tomuto problému lze jeho pravidelným čištěním. Protože poškozený filtr propouští nečistoty do systému autoklimatizace, dochází k růstu plísní a jiných mikroorganismů, které mají neblahý vliv na lidské zdraví.

 • Zanesený kabinový filtr autoklimatizace

Omezuje protékající množství vzduchu a tím se snižuje účinnost ventilace. Jeho pravidelná výměna je pro správnou funkci celého systému nezbytná.

 

Ceny servisu autoklimatizace se pohybují od 500,- a odvíjí se od rozsahu údržby nebo opravy.

Autoservis – pneuservis - autoklimatizace Ústí nad Labem

 

 

Napište nám

Kontaktní údaje

*) Pole označená hvězdičkou jsou povinná

Prosím, přepište text z obrázku

Facebook

To se mi líbí

^